Hayat kurtaran 7 akıllı alışveriş tüyosu

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Guest
Hayat kurtaran 7 akıllı alışveriş tüyosu

Alışveriş yapmayı çok seviyor ancak sonrasında pişman oluyorsanız bu rehber tam size göre. Akıllı alışveriş adımlarını takip ederek daha kazançlı çıkabilirsiniz.

Alışverişi bitirdikten sonra pişmanlık duymak yerine mutlu hissetmek istiyorsanız, akıllı alışveriş ipuçlarına kulak verin. İşte yapmanız gerekenler...

- Ne kadar para harcayabileceğinizi alışverişe çıkmadan önce belirleyin ve koyduğunuz limiti aşmayın.

- İhtiyaç listesi hazırlayın. Gerçekten ihtiyacınız olan ürünleri sıralayın ve "indirimler" bölümünün aklınızı çelmesine izin vermeyin.

- Bir şeyi almadan önce kendinize şu soruyu sorun: "Bu bana gerçekten yakışır mı yoksa sosyal medyada birinde gördüğüm için mi almak istiyorum?"

- Aynı ürün birkaç yerde satılıyor olabilir. Bir başka yerde istediğiniz ürün indirime girmiş olabilir. Fırsatları değenlendirin


- Mağazadayken bir kıyafeti denemeye üşenebilirsiniz veya sitede gördüğünüz çantayı indirimde gördünüz diye hemen almak isteyebilirsiniz. Almadan önce her şeyi deneyin.

- Bir şeyi almadan önce kendinize düşünme süresi tanıyın. O eteği çok beğendiniz ama alıp almama konusunda karar veremediyseniz en az yarım saat düşünün.

- Amaçsız bir şekilde alışveriş yapanlardan olmayın. Sadece vakit öldürmek için zamanınızı alışverişte harcamak yerine, zamanın değerini bilin.
 
Üst