Bakan Şimşek'ten KDV hilesini paylaşan tüketiciye teşekkür

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Guest
Bakan Şimşek'ten KDV hilesini paylaşan tüketiciye teşekkür

Bir sosyal medya kullanıcısının,, esnafın KDV oyununu anlatan paylaşımı,, sosyal medyanın gündeminde. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek o paylaşımı yapan kişiye teşekkür etti. Bakanlık birimlerinin, olayın takipçisi olacağını söyledi.

F.G. adlı tüketici 'Kısa bir hırsız-dürüst esnaf hikayesi' başlığıyla Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, sürekli zam yaptığını iddia ettiği dönercide yediği dürüm döner için 80 TL ödediğini; ancak iş yeri sahibinin KDV oranı yüzde 1 olarak fiş kestiğini belirtti. Başka bir yerde yediği 3 çeşit yemeğe ödediği 120 TL için kesilen fişin ise olması gerektiği gibi KDV oranı yüzde 10 olarak kesildiğini belirtti.

İki fişin fotoğrafını da paylaşan tüketici, sürekli zam yaptığını iddia ettiği dönercinin, fişi de olması gerektiği gibi kesmediği için boykot edilmesini istedi. Bakan Şimşek, tüketicinin söz konusu mesajını kendi hesabından paylaşarak, "Hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Bu ve benzeri hususları Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ilgili birimleri takip edecektir" ifadelerini kullandı.
 
Üst